Nu har jag lagt upp 53 bilder från Gran Canaria. Det är bilder från Maspalomas, Meloneras, Patalavaca, Cruz de Tejeda, Las Palmas, Puerto de Mogan, Arucas, Puerto de Agaete, Agaete och några småstäder till. Jag hoppas på att få några kommentarer nu! 😉
Nästa gång vi åker ner, tar vi med bilderna och säljer dem som vykort. De har ju inte förnyat sina vykort på flera år, trots att allt förändras så fort på Gran Canaria. Verkligen fina bilder.
Vi kan åtminstone trycka upp några som egna privata vykort och skicka därifrån 😉
Så härliga foton! Men jäkla dig, nu längtar jag bort (till värmen) ännu mer 🙂
Tackar så mycket för kommentaren. Jo, den värmen var inte alls fel att njuta av. Vi svenska fotografer får oftast finna oss i att fotografera och förfrysa händerna. Men där på Gran Canaria fick man det bästa av två världar 😉
Sjukt fina bilder! Du är så duktig! 🙂 Men jag tror du har missat att lägga in din Copyright-symbol på de första bilderna. Tänkte bara göra dig uppmärksam på detta eftersom du lagt dit den på de sista..
Tackar Anna 🙂 Ja, det är nog bäst att jag lägger till copyrighten på de första med, annars kanske folk får för sig att vissa är fria 😉
Det känns alltid lite löjligt att lägga till copyright för det är som att påstå ”Mina bilder är så bra att jag måste skydda dem extra” då det egentligen handlar om att bilderna kommer upp i sökmotorer och folk enkelt använder dem till sina bloggar. Bättre att ge en extra tankeställare helt enkelt.